| anonim_4396 a întrebat:

Prima pagină › D:News

Când tehnologia ajunge la extreme: un elev a fost suspendat pentru că nu a acceptat să poarte cip rfid. daca mai sant indoieli, in privinta supravegherii permanente si inlocuirii codului de bare cu cipuri rfid, citi articolul.problema e; ce parere aveti despre semnul fiarei, pus pe mana sau pe frunte, fara de care nimeni nu va putea cumpara sau vinde? si despre implinirea profetiei? fiindca este de abia inceputul si persecutia exista daca nu te supui?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Apocalipsa 13:16, 17,, Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte
şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.,,

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu trebuie sa primim acest semn al satanei pentru ca este clar, ne pierdem sufletul pentru eternitate. Si acei care il vor primi, vor fi aruncati impreunacu diavolul in iazul de foc si pucioasa. Dumnezeu sane ajute sa ramanem tari in credinta si indiferent care va fi pretul pe care il vom plati, el va pali in fata rasplatirilor ceresti!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Vreau sa fiu violata de demoni! devil

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu pot fii bagat la puscarie timp de 29 de ani fiindca imi practic sarbatorile religioase cu vreo 4 prieteni linistit intr-o tara crestina...una ''binecuvantata''
Ne vaneaza ca pe niste animale intre timp ce reprezentati religi crestine Ortodoxe fura si ultimul banut oamenilor saraci...Tot voi sunteti cei persecutati.
Ma intreb o religie care detine atata putere si avere cum poate sa fie persecutata si de ce ajunge sa se predea atat de usor...

| sabin89 a răspuns:

Si la aia din Papua Noua Guinee o sa li se puna cip?

| EvangelineDS a răspuns:

Unde e linkul-ul?

| EvangelineDS a răspuns:

Unde e linkul?

| Mădă0611 a răspuns:

Iar sunteti persecutati? Vai :o3
http://stirileprotv.ro/......estin.html
Acel cip nu trebuie sa fi bagat sub piele, poate sa fie o bratara, probabil se poarta doar in interiorul scolii. Nu gasesc stirea, daca e in China sau Japonia, las-o balta.

| WhatheWow a răspuns:

Ce legatura are cipul cu Apocalipsa? Unde scrie in Biblie de cipuri?

| Salahadin73 a răspuns (pentru WhatheWow):

"Semnul fiearei"

| WhatheWow a răspuns (pentru Salahadin73):

Ai vorbit tu cu Dumnezeu si ti-a spus asta?

| Salahadin73 a răspuns (pentru WhatheWow):

Man!
1)asa-zisul semn al fiearei(daca vrei)
2)Biblia poate fi interpretata
3)Şi din fum au ieşit lăcuste pe pământ şi li s-a dat lor putere precum au putere scorpiile pământului(poti intelege tancuri, elicoptere, ozn-uri...sau nimic)

| ciprianjurje a răspuns (pentru WhatheWow):

Citeste raspunsul castigator, al lui EmaS acela este citatul din Biblie referitor la cipuri.

| WhatheWow a răspuns (pentru ciprianjurje):

Si unde scrie "cip" in Biblie stimabile ca asa si eu pot sa fac speculatii?!

| ciprianjurje a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu scrie cuvantul "cip" dar daca in Biblie spune ca o sa ni se puna un semn in mana dreapta sau pe frunte si la fel se va face si cu acest cip nu este logic? Si daca cipul asta are 666 in codul de bare, si exact asta spune si in biblie ce dovada iti mai trebuie ca in Biblie se face referire la cip?

| WhatheWow a răspuns (pentru ciprianjurje):

In primul rand in codul de bare mai sunt si alte numere, in al doilea rand cipul nu se pune nici pe frunte si nici pe mana caci se aplica unor acte de identitate iar in al treilea rand te poti culca linistit si sa lasi speculantii sa-si faca treaba, adica sa speculeze; asta daca nu esti si tu unul dintre ei!

| ciprianjurje a răspuns (pentru WhatheWow):

Da ma bine, o sa vezi ce va fi in viitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blak vampire? am vazut un om murind in spital, in salon la noi.sigur nu vrei sa ti se intample ce spui.asculta-ma sincer ca nu te cunosc si nu-ti vreau nici raul.nu-ti asuma singur pedeapsa la scaunul din veac.fiindca nu-ti doresti asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filozoafe? codul de bare are in el cele trei cifre 666 iar cipurile rfid la fel au in ele semnul fiarei ce va permite o buna urmarire a tot ce misca pe pamant fie fiinta fie lucru, si nimeni nu va putea cumpara sau vinde.da si tu un clic, si afla ca doar nu de la mine spun toate astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

App, stii de fapt de la ce vine 666? De la Nero, imparat roman la acea vreme, deci, putem zice ca e o legenda de cartier care neinteleasa fiind, s-a interpretat si transmis pana in prezent.

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asta e dovada ca profetia din Biblie se adevereste? rolling on the floor
Ia vezi, dupa avatarul meu, nu sunt cumva Satana?
Cred ca ti-ar fi stat mai bine cu nick-ul "creieras"!

| WhatheWow a răspuns (pentru EmaS):

Da si cum ai facut tu legatura cu cipul?

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Simplu.Este scris ca acest cip va avea numarul 666. Apoi, ca va fi implantat pe mana sau pe frunte si ca nu vom putea sa vindem sau sa cumparam fara el.http://astral.idilis.ro/coddebare666.htm

http://www.youtube.com/watch?v=SpsqHNNvQB4

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Apocalipsa 13:16, 17,, Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte
şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mada? toata treaba a inceputmcu semnatul condicii de prezenta,cu legitimatia de intreprindere sau club,cu cartea de indentitate,cardul; bancar si banda magnetica,pasaportul biometric,bratara cu cipul si apoi inserarea cipului dupa indelungi studii,in mana sau sub pielea fruntii, fiind cele mai sigure locuri ale corpului, iar apoi, va urma inserarea cu laser in piele, deci nu se va mai vedea.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Si daca nu semnezi condica de prezenta, de unde stie lumea cand sa te exmatriculeze ca esti un golanas care sta mai mult prin baruri decat la scoala?
Nu ti-l pune nimeni in frunte, stai linistit. Suntem prea multi ca sa ne mai tina cineva evidenta, si cu cat suntem mai multi, cu atat ne inmultim mai repede, e mai usor sa scaneze un aparat ceva, decat sa se faca niste cozi de n kilometri pana se uita niste tanti plictisite in actele tale.
Crestinii poarta cruce, pentru identificare, nu? E tot un fel de legitimatie.