| anonim_4396 a întrebat:

in noaptea din duminica trecuta am avut un vis urat dar si foarte ciudat deci sa va explic cum a fost. Era noapte iar eu mergeam singur pe strada iar trecand pe langa o biserica din orasul meu am vazut ca usa e deschisa asa ca am intrat sa vad ce e acolo. Si cand am intrat l-am vazut pe preot care statea si se uita glont la perete, mentionez ca in biserica era aproape bezna, iar langa geam am vazut o femeie cum sa zic. Gotica, avea parul vopsit in verde si era si machiata cu verde. Iar eu nu ma uitam prea mult incolo si ma uitam catre preot sa vad daca ma observa dar cand am vazut ca nu ma observa am inceput sa bat din palme asa doar ca sa ma observe nu de alta. Iar preotul mi-a zis sa termin. Dupa aia eu cu preotul am inceput sa vorbim cu femeia aia gotica iar nu mai stiu cum am enervato dar ultimele cuvinte pe care le-am zis eu si preotul catre femeie au fost "Haide stai pe scaun" Mentionez ca era ceva in legatura cu religia. Iar dupa aia femeia s-a enervat si a strigat tare de s-a zguduit biserica "Stai tu jos!" Iar apoi i s-a schimbat corpul, adica cum ar veni s-a facut mai batrana la fata parul se caruntzea iar albul ochiului disparea iar in locul albului se intindea pupila aia din ochi care e verde( la ea era verde) si apoi urla tare dar fara sa zica nimic s-a ridicat de la pamant cu picioarele foarte putin si sa luat dupa mine ( eu si preotul am luat distanta de ea deja de cand a strigat "Stai tu jos!") si m-a prins de la brau si a inceput sa ma zgaltaie usor dar nu tare.

Iar apoi m-am trezit strigand in camera.

Ce credeti ca poate insemna? Adica poate insemna ceva in legatura cu religia?

FUNDA!

P.S numi veniti cu dictionaru de vise pentru ca asta nu scrie acolo!

P.S Scuzati ca nu v-am spus dar in duminica in care am visat asta am fost la biserica cu un prieten.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| abalabam a răspuns:

Daca esti un Crestin adevarat iti recomand sa nu crezi in vise.Creierul uman e foarte complex. Poate retine detalii pe care tu nu le iei in considerare(cum ar fi o piatra, un ambalaj, un gest, un gand etc.).In timpul somnului aceste ganduri se combina in moduri din cele mai ciudate, formand visele. happy

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Explicaţia e simplă.
Eşti un om impresionabil, religios şi ai inconştientul încărcat şi frământat.
Puţină detaşare şi relaxare nu ţi-ar strica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Visele au legatura cu ce faci peste zi.Cel mai groaznic cosmar al meu, ma urmarea mortea...si era seara...mai groaznic decat orice film horror.

Nu cred ca inseamna mai nimic.Probabil ai mancat lapte inainte sa adormi.Nu inseamna NIMIC.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca inainte sa dorm n-am mancat lapte deloc. Am mancat doar supa si am baut apa.

Dar mentionez ca in vis puteam sa imi simt partile corpului aproape ca si in viata reala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam toate raspunsurile pe care mi le-ati dat voi sunt pertinente ( cei care nu au dat raspuns pertinent se stiu deja), nu stiu la cine sa dau fundita :S.

Dar o s-o dau in scurt timp happy

| WholeWorldTeam a răspuns:

Visele astea sunt toate de la satana.Nu trebuie primite.

| anonim_4396 explică (pentru WholeWorldTeam):

Doar ca iti zic, sa stii ca in biblie e scris ca Dumnezeu vorbea prin vise cu profetii lui. Dar visele astea cu spirite rele aflate in biserica sunt garantat de la satana.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi nu suntem vrednici sa ne cerceteze Dumnezeu prin vise pentru ca nu implinim nici 1% din ncum implineau profetii poruncile happy

| Anisoara961 a răspuns:

Te-a blestemat cineva! Du-te la Parinte pentru dezlegare.

| Lizzu a răspuns (pentru Anisoara961):

Nu mai vorbi atat de sigura despre blestem!
Nu e nici un blestem.

| Anisoara961 a răspuns (pentru Lizzu):

Tu de unde sti? Poate chiar tu l-ai blestemat!

| Lizzu a răspuns (pentru Anisoara961):

PARDON?
Ce ai de vorbesti asa?
Daca te plictisesti iti recomand un dus cu apa rece.

| anonim_4396 explică (pentru Anisoara961):

Te-ai gandit foarte mult inainte sa postezi raspunsul ala! Toti cei care blestema dau din gura doar ca si asa nu o sa se implineasca. Oricum daca ai credinta in Dumnezeu nu-ti face nimeni rauhappy.