| Genesis2014 a întrebat:

Uitati ce,, transmite"un pastor (popă la costum) adventist de ziua 7-ea
http://www.220.ro/faze-tari/ILUZIA-FACEBOOK/TEv47PTC98/
Ce părere aveti?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Are oarecum dreptate.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Salut!
Il stiu pe pastorul asta, dar nu ii dau numele. Stiu si in ce oras sta si la ce biserica predica.laughing
Tipul are unele exagerari poate, am remarcat si eu, ca il ascultam la radio. Dar sa stii ca unele chestii sunt foarte interesante. Nu cred ca el a facut video-ul asta, l-o fi facut altcineva.
Plus ca tipul se referea la altceva, iti poti da seama daca asculti mai atent.
Zic si eu.
O zi buna! (Stiu ca-i seara, dar na.)

| Musique a răspuns:

Dacă privim dincolo de facebook și net și toate alea, îi vom da dreptate.
Nu e același lucru să spui "bună" și să privești ochii celui de lângă, sau să te uiți la un monitor.

Baftă!

| zurick a răspuns:

As fi tare curioasa daca-si lasa copii sa stea pe fb sau nu-i lasa...

| Jardelin a răspuns:

Eu ii dau dreptate 100%! Si a incheiat foarte bine spunind, "cita vreme nu vezi ochii celuilalt nu-i comunicare, ti se pare!", pentru ca el intelege, ca si mine, comunicarea dintre oameni ca fiind mult mai mult decit un schimb de vorbe orb prin intermediul gadget-urilor electronice.

Era o vorba care spunea ca "cine are multi prieteni pe Facebook are putini in realitate!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce transmite un bleg; azi mi-a cazut netul.mi-am petrecut ziua cu familia.par oameni de treaba.