| navarre a întrebat:

Uitati cum face politica, un pastor adventist (popa la costum).
Cum se impletesc politica cu religia! http://www.youtube.com/watch?v=UInSwb_NbiQ

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

N-am stat să mă uit la video, am o antipatie pentru oamenii la costum care vorbesc în faţa camerei.
Dar asta e veche, clasica linguşeală a bisericii creştine în popoul statului, pentru alocare de fonduri, propagandă gratuită şi studierea obligatorie a religiei creştine în şcoli.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru navarre):

Manipularea oamenilor care se lasă manipulaţi.

Răspuns utilizator avertizat
| Miauti a răspuns:

Un preot spune :
"Dumnezeu nu are de a face cu politica"

| DyNo a răspuns:

Politica si religia despart oamenii.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdaneluluI a răspuns:

In Codaiesti (un sat din judetul Vaslui -mai jos de Iasi), preotul a fost ales primar pentru a doua oara.

| milan9 a răspuns (pentru BogdaneluluI):

Fii sigur că dacă ar candida toţi, dintre ei, marea majoritate ar câştiga happy

Răspuns utilizator avertizat