| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si am sani foarte mari este normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ecam devreme sa -ti faci probleme ca nu ai sanii mari, timpul va fi cel care va decide ce forma vor avea sanii tai.

| machupicchu a răspuns:

Ai scris f.mari si daca nu ai exagerat, ar putea fi si o problema, pe care un endocrinolog, in urma rezultatelor unor analize hormonale si a altor investigatii, o va putea diagnostica, va clarifica de ce?
sanatate.

| JayLeno a răspuns:

Este normal! esti mai dezvoltata si mai ...norocoasawinking

| JackieSue a răspuns:

Te dezvolti mai repede, dar e normal big grin. Mi-a povestit o profa si de fete care in clasa 1 aveau ciclu straight face

| sigmanet a răspuns:

Generatiile prezente se dezvolta mai mult si mai repede. Atata timp cat tu esti bine, sanatoasa, nu cred ca e cazul sa te sperii. A avea sanii mari poate fi si un lucru bun. Poti sa mergi si la un control, dar nu cred ca este ceva anormal.

| Deea_4962 a răspuns:

DA! da-mi si mie o bucata ca eu ii vreau mai marilaughing
bucura-te de atat cat ii aihappy

| anonimathebest a răspuns:

Eu am 9 ani si sunt maricei.Nu este o problema.Fiecare organism se dezvolta in felul lui. Poate asa are si mama ta.Sa stii ca se poate.Si eu am ca mama mea, dar la mine nu e de mirat, caci seman cu ea foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteWings a răspuns:

Da e normal.fiecare organism se dezvolta diferit nu ai de ce sa iti faci probleme

| rolly14 a răspuns:

Sincer nu ai de ce sa iti faci griji... Mie mi-au dat sanii la 9 ani si erau intr-un fel maricei...acum am 13 ani si ii am potriviti...depinde de hormoni...depinde daca ti-a venit sau nu menstruatia...fiecare om se desvolta in felul lui... iar perioada de desvoltare este intre 10-16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu la varsta ta ii aveam foarte mari. Nu este normal, dar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esta extrem de sexy. Bucura-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 11 ani si am sanii foarte mari din cate am auzit si eu este normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 15 ani si sunt bine asa cum sunt.Nu-s prea mari, dar mai au timp sa creasca.
Cat despre tine, verisoara mea face 12 ani in septembrie si nu are deloc.thinking Concluzia e ca depinde de fiecare.Griji n-ai de ce sa iti faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este normal, semeni probabil cu cineva din familie, mama?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 11 ani si am sani ca o fata de 13 ani e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate si eu nu ii am prea mici stiu pe cineva care la 9 ani ia vent ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pentru ca la fiecare persoana areun organism diferit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am sanii uriasi si am 14 ani
am cupa F

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Par pubian ai? cat de lung? am 11 si am sanii cat nucile, par pubian 2cm lungime.ai grija sa nuse lase pana la 13, nu purta sutien, lasa-i liberi in forta lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa ti vadd acum

| ByByDol a răspuns:

Si eu am 11 ani si ii am chiar mari dar nu cred ca trebuie sa iti faci proble pentru ca dupa cum vezi nu esti singura