| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, e a 3-a zi de cand am menstruatie si imi curge abundent. De ce? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Asa se intampla la inceput pana se regleaza. De acum in colo o sa mai ai probleme de genul asta, dar nu trebuie sa te sperii, e normal. Dar totusi daca tu crezi ca e prea mult, poti sa bei ceai de patrunjel ca sa se opreasca sangerarea (1-2 cani pe zi). happy

| Meli2314 a răspuns (pentru MaNuela_RoMina_1999):

Am auzit ca in primul an vine neregulat. Adica nu e chiar mult (nu curge gen 1 litru rolling on the floor ), dar tot schimb absorbantele mai des decat de celelalte dati. Multumesc mult kiss.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns (pentru Meli2314):

Cu placere :* si nu are rost sa-ti faci griji, o sa se regleze.