| Cristian2003 a întrebat:

Am 14 ani si fac untratament de crestere cu hormoni de 3 ani jumate si la analizele periodice am fost controlat in zona anghinala,chestiunea e ca am un testicul mult mai mare decat celalalt si mai lasat si pe el am un fel de mici umflaturi,noduri sau damburi,iar cand apas ma dore si cateodata mai simt si fara sa fac asta,doctorul mi-a recomandat sa ma duc la chirurgie sa fac niste analize,mi-e frica sa nu am cancer testicular, ma poate sfatuo cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa fie varicocel la tine:
https://www.medlife.ro/medic-tuca-stefan/articole/varicocelul-20121113
Se rezolva prin operatie fara probleme. Pentru asta trebuie sa mergi la control.

| alina2k18 a răspuns:

Ei, nu ai cum sa ai cancer, dar du-te sa faci analize, nu sta asa.
Daca doctorul ti-a recomandat sa faci analize e clar ca trebuie sa le faciwinking
Nu si-a dat doctorul cu parerea ca ai avea ceva si vrei sa punem noi diagnostice?
Fi optimist si du-te si controleaza-tewinking.
Sanatate!

| KillaNoFilla a răspuns:

Ele sunt la diferite marimi sa nu se loveasca cand fugi.Nu glumesc, nu ar fi placut ca de fiecare data cand te misti mai rapid sa te ti de ele.Nu ai patit nici o data sa te doara din senin?

Compara cu poze de pe net sa vezi daca se aseamana.

| bopred a răspuns:

Constatine constantine, du-te draga si fa-ti analize hii raaaa

| VAIDEPLMBIGBOY a răspuns:

Cancer sigur nu
si faza cu marimea lor e doar de la cum stai tu (afara prin casa) cu un picior mai in jos, unul mai sus, depi de si de cum porti lenjeria intima etc