| Anonima11233224 a întrebat:

Am 68kg, 1, 67inaltime, 17 ani, fac sport doua ore pe zi la sala fara zile de pauza de doua saptamani si nici un rezultate. ce dieta sa tin sa slabesc rapid? Incepe scoala si nu mai vreau sa mi se zica,, grasa,,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrada2222 a răspuns:

Buna, si eu am avut exact aceeasi problema, dar intr-o luna am slabit aproape 10 kg iar in trei luni am ajuns la greutatea de 48 de kg dupa ce am fost la nutritionist, sa ti orice dieta de pe internet sau din reviste nu este sanatos asa ca a ales aceasta alternativa care mi-a schimbat radical viata, colegii nu mai radeau de mine si ma simteam mult mai sanatoasa. ps am 1, 60 si am avut 67 de kg

14 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu mai manca paine, dulciuri si evita mancarurile prajite, bea multa apa, in combinatie cu sportul vei vedea rezultate, dimineata mananca normal, la pranz mananca moderat si seara cat mai simplu si nu foarte tarziu, preferabil o salata ceva, fructe... intelegi ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine mergi la nutritionist.Nu uita ca dietele de pe internet nu sunt scrise de oameni calificat, cu cunostinte in domeniu.Ele pot. dauna organismului pentru ca il priveaza de alimente importante sau chiar indispensabile.Cel mai bine e sa mananci variat, din toate dar in portii mici.Bineinteles ca medicul nutritionist iti va impune si el anumite restrictii, dar acestea nu vor dauna, ci dimpotriva, te vor ajuta sa slabesti. Dieta pe.care ti-o va recomanda va fi perfect echilibrata.De asemenea, poti sa faci plimbari zilnice, mersul pe jos sau pe.bicicleta este foarte benefic organismului.

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate minciuni intr-un singur post.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1231242):

Care anume sunt minciunile?

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zoe,dar iti multumesc ca ma placi asa mult, pe langa nefol mai dai si eronat, rautate mica.E o prostie sa te duci la nutritionist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1231242):

Cu mare placere

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

sad

| 1231242 a răspuns:

Daca ti-as spune ca mai mult de 1kg per sapt nu poti slabi, cum ai ajubs la 68 de kg, asta e adevaratul mister, purcico.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1231242):

Cum de mi-ai evaluat raspunsul ca fiind folositor amuzant si inteligent, cand tu ziceai ce e o prostie sa mergi la nutritionist?

| 1231242 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai auzit de trolling:*

| Anonima11233224 explică (pentru 1231242):

De ce sunt purcica? Am fost in depresie si am mancat pe fond de stres..iesi de aici nu mai intra pe intrebarile mele

| 1231242 a răspuns (pentru Anonima11233224):

Imi pare rau nu am stiut;( Ma ierti?happy

| Louys a răspuns:

Nu tii dieta, adica nu faci foamea azi, si maine bagi ca haplea, iti faci un regim alimentar pentru toata viata, de exemplu dimineata aia, la pranz aia, seara aia.

Ca sa slabesti trebuie cardio(alearga pe afara), sala nu ajuta la dat jos KG, doar la facut muschi.

| Kimberly2005 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un nutritionist, el va stii mai bine sa iti spuna o dieta.
Daca nu ai posibilitatea sa te duci la un nutritionist, nu lua diete de pe internet, unele sunt false sau nu functioneaza, nu sunt facute de specialisti. Incearca sa mananci sanatos, renunta la chipsuri, shaorma, cartofi prajiti, dulciuri, si altele nesanatoase. Bazeaza-te pe mancaruri din fructe su legume, fara prajeli, mancandu-le ponderat.
Sper ca te-am ajutat!