| Ganduri123 a întrebat:

Am o MARE PROBLEMA! Recent(acum 5-6 minute) m-am fript in tava de la pizza! Ma doare ingrozitor, dar m-am dat cu apa rece, am tinut chiar si compresa, dar nimic! ce as putea face sa imi mai treaca durerea? p.s: Mi s-a facut basica!
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lBroken69 a răspuns:

Ai făcut o greşeală când ai pus apă rece.
Foloseşte un spary pentru arsuri, iar dacă nu ai, pune zona respectivă în ulei, sau cu gălbenuş de ou.
Mâine te duci la farmacie şi ceri un spary pentru arsuri.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

O sa-ti treaca durerea, stai linistit/a

| iSwag a răspuns:

Este un spray galben care cica are efect...

| Visatoarea123 a răspuns:

Pai da ti I cu galbenus de ou dar nu stiu daca merge intr adevar.....eu zic sa te duci la doctor.

| maximoulicious a răspuns:

Trebuia atunci imediat sa pui direct pe arsura niste otet fara sa clatesti sau sa pui comprese. Daca puneai otet in primul minut nu ti se facea basica.