| anonim_4396 a întrebat:

De doua zile mi s-a inrosit ochiul stang.Eu cred ca am conjunctivita, sau am primit curent.Mama ma cicaleste ca mi se inrosesc ochii din cauza ca stau atat la PC. Dar laptopul meu are protectie pentru ochi+ca eu port ochelari de protectie cand lucrez la PC.
Deci pana la urma, ce am eu la ochiul ala?

P.S.nu ma doare ochiul, numai ca ii rosu ca sangele.Cred ca luni voi merge la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate este și un vas de sânge lezat. Cel mai bine mergi la oftalmologie și nu mai sta în fața calculatorului cu toată protecția care o ai. Ochiul are o afecțiune.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Ia visine si iti trece

| Shammal a răspuns:

Dormi atat cat ai nevoie sa dormi?( daca dormi prea putin sau prea mult poate fi cauza); esti agitat(a) in sensul de stari de nervozitate, enervare, suparare?( si ele ar putea fi cauza); esti agitat(a) in sensul de a "alerga", muncii toata ziua si a nu-ti acorda timp de recreare?( si asta ar putea fi cauza)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai primit curent? se spune corect am stat in curent, dela cine ai primit? Oare unde o sa ajungem cu atatea improvizatii?

| TheJeniok a răspuns:

Poate nai dormit mult