| ingerasmotat a întrebat:

Am o problema! Ma spal pe dinti si de doua ori dimineata uneori si totusi imi miroase din gura si nu inteleg de ce, in fiecare dimineata mananc ceva inainte sa ma spal pentru ca cineva mi-a spus ca posibil sa vina din stomac dar nu e asta si nu stiu ce sa fac... masele stricate nu am. Ce sfat imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Respiratia urat mirositoare(halena/halitoza) nu are numai cauze stomatologice. In situatia in care cauzele stomatologice sau igiena bucala se exclud, trebuiesc cautate si alte cauze (vezi aici posibile cauze : http://www.cdt-babes.ro/articole/halena-halitoza.php). Cum tratamentul halitozei este conditionat de tratamentul cauzei care o determina, iti sugerez sa faci o vizita medicului internist. Numai bine!

| geogas a răspuns:

Pai:Sa stii ca poate fi si din cauza unor viermi intestinali, noaptea in timpul somnului se aduna diferite substante care le produc ei(TOXICE) si e bine sa faci un control de Giardia s-au de viermi intestinali.S-au depinde si de mediul in care dormi. Exista camere in care MUCEGAIUL s-au camera nearisita este frecvent iar corpul tau il ia ca atara asa cum il ia pe oxigen asa ca... Vezi ce faci Funda+ VOT?

| Gest4U a răspuns:

In momentul cand faci periajul la dinti spala si limba. bea minim 2 litri de apa pe zi, poti folosi dupa periaj si o apa de gura. si mai poti folosi si bomboane mentolate sau guma

| adrianakltz a răspuns:

Buna!
Depinde ce pasta de dinti folosesti sau exact cum ai zis tu, din cauza stomacului! Sfatul meu e dupa ce te speli pe dinti, sa mesteci cateva minute o guma! :*