| anonim_4396 a întrebat:

Am rebeola, stie cineva, am voie sirop de tuse sau macar pastile sau bomboane de supt pentru durerea de gat? Ma doare foarte tare si tusesc ingrozitor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Pai ce are, daca te doare in gat poti lua medicamente... uite citeste aici sa vezi:
http://www.qbebe.ro/copilul/sanatate/rubeola:_simptome_si_tratament

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns (pentru superdorex):

Pai am inteles ca antibiotice si, mai ales, aspirina, nu ai voie sa iei... ma gandeam ca poate e vreo restrictie si la siropuri. Multumesc

| superdorex a răspuns (pentru yfgsdufsdhfgyfrhwer):

Nu, pentru ca siropurile sunt peste 90% naturale! sa traiesti si fa-te bine!