| omulpaiangan a întrebat:

Am vazut in filme si pe youtube la bodybuilderi cum beau oua crude. Pot sa beau si eu?laughing Cu ce te ajuta? Se bea oul intreg sau doar galbenusul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Evident că doar gălbenuşul. Te ajută să te menţii în formă şi să ai o voce plăcută.

| Üstterþ a răspuns:

Pai se beau cel mai des ouale de prepelita pentru anumite curi de slabure big grin Oricum, daca bei orice ou crud -si albus si galbenus- pentru sanatate