| ioana_3024 a întrebat:

As vrea sa slabesc 20 kg in 4 luni... vreau sa arat foarte bine la banchet ...stiti vreo dieta cu rezultate sigure?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu o dieta anume dar iti pot da niste sfaturi:

-MULTA miscare: plimba-te, incearca sa faci zilnic un anumit numar de exercitii, de ex 50 de abdomene, 100 genoflexiuni, etc.

-fara excese in alimentatie:daca iti plac o prajitura, nu e nevoie sa manaci 3 bucati.

-mananca putin si des

-fara gustari tarzii in noapte; incearca sa mananci cu cel putin 2 ore inainte sa te culci

-cat mai putin stres; oameni stresati baga in eiwinking
sper ca ti-am fost de folos big hug

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai o dieta anume nu... dar in orice caz multa miscare, multa apa, multe fructe si legume, fara dulciuri, fara sucuri...si mai vezi tu