| Broadband a întrebat:

Ati fost vreodata depresivi, intr-o stare foarte grava? cum ati trecut peste si cat timp a durat? si daca poate sa apara starea depresiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xHoliday a răspuns:

Am fost si inca sunt dar nu asa de tare, de sinucis nu mi-a venit gandul pentru ca nu am de ce... asta e viata.Du-te la un psiholog poate te ajuta.

2 răspunsuri:
| xHoliday a răspuns:

Da, am fost si inca sunt,nu puteam sa dorm noaptea, imi venea sa plang de la filme, eram trist non stop. Poti trece peste daca nu te mai gandesti la depresie, fa ceva ce iti place, iesi foarte mult afara cu prietenii e vara.

| Broadband explică (pentru xHoliday):

Sigur ai fost depresiv? sau doar trist, eu am trecut prin stari foarte grave, mintea imi sarea doar la suicid am 1 luna de cand sunt asa, inca mai am starea asta dar nu ca inainte, inca astept raspunsuri de la cei care au trecut prin aceeasi stare si crede-ma ca am incercat orice nimic nu ma facea fericit