| T0X1kSkuLL a întrebat:

Baiat, 16 ani, am burta mica dar am tate, cum as putea sa scap de ele cu exercitii si ce creme sa folosesc, ce alimente sa elimin din alimentatie ca sa nu imi mai creasca? FUNDA (fara jigniri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| slow0 a răspuns:

Nu stiu dar te-as sfatui sa te apuci de sala poate le transformi in muschi.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ehm nu ai 'tate' ai ginecomastie la fel ca si mine.Nu le poti inlatura prin sala,se vor lasa si vor atarna ca la babe. Operatie e singura solutie, si eu am aceias problema, cand port un maieu, un tricou, se observa prin tricou ca am sanii.Insa asa m-am nascut, cand eram copil mai eram luat la misto, mai radeau de mine.Insa de cand am trecut de la baiat la barbat, numai am problema asta, oameni se uita, tac si merg inainte.Asta's eu si nu am ce face. Poti sa te duci la un control endocrinologic sa vezi daca nu e ceva hormonal(la mine nu e hormonal)In rest nu poti face nimic, decat operatie, ori de schimbare de sex, ori liposuptie.Si eu am fost pe la 14 - 16 ani la spitalu parhon din Bucuresti la un profesor doctor endocrinolog.SI mi-a zis clar si raspicat, asta tie constructia, asa esti TU, poti astepta pana la 18 ani sa faci operatia ori de schimbare de sex, ori lipsouptie operatia de liposuptie costa undeva la 40 de milioane si exista mari sanse sa reapara,cat despre schimbatu sexului, nici nu m-am gandit la asta si nu ma voi gandi, m-am nascut baiat, am sa mor barbat happy Trebuie sa te obisnuiesti, scrie 'GINECOMASTIE' pe internet si documenteaza-te happyImi scrii si mie ce ai gasit si daca e ceea ce ai tu si putem discuta happy

| sofia2002 a răspuns:

Fa-ti operatie plastica