| nicole16nicole a întrebat:

Acum vreo 3 ani eram slaba aveam 48 kg.La 15 ani aveam 65.Am mai slabit in ultimul timp, dar putin si cred ca am vreo 62 acum la 16 ani.De ceva vreme ma framanta un gand.Eu am putina gusa, ca sa-i spun asa dar cred ca de fapt e doar un surplus de grasime, si nu vreo problema de sanatate cum ar fi glanda.Doamne fereste! Daca totusi am reusit sa mai slabesc putin, si bineinteles voi continua cu regim (regimul nu consta in infometare) si sport credeti ca mai poate exista riscul de a avea glanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jeny1 a răspuns:

Sa stii ca la 16 ani, daca faci sport, maninci fructe si salate si cereale, NU piine alba, mai putine dulciuri, atunci nici nu ar trebui sa fie o problema sa slabesti. Dar daca crezi cu adevarat ca ai ceva cu glanda tiroida, mai bine te duci la un doctor. Sa pierzi citeva ore la coada de la usa unui doctor e de preferat unei suferinte pe viata, nu?