| Capsunicax3 a întrebat:

Buna am 12 ani, sunt fata.
As vrea sa slabesc pana in vacanta, mentionez ca mai sunt 3 saptamani. Pot tine o dieta? ( daca da, in ce consta? ), o ora pe zi de exerciti cardio ma ajuta? Cate ar trebui sa fac?
Nu sunt asa grasa, dar as vrea sa nu mi se mai vada stratul de grasime ci sa am un abdomen plat, stiu ca suna absurd dar ma tenteaza sa am patratele. >:"
Oricat as incerca sa tin o dieta nu ma pot abtine de la dulciuri si prajeli, cu painea o las mai moale de vreme. happy Fara comentari gen :,, nu esti prea mica? ",,, la varsta ta nu ma interesa cum arat ". oh go on
Multumesc. :* Raspunsul cel mai bun funda, restul vot. :*
Scuzati categoriawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Abdomenele iti creeaza o burta perfect supla,aratand bine.
Da,dulciurile poti manca,dar o prajiturica mica la cateva zile.
Bazeaza-te pe salata de fructe,rosii,castraveti,ce-i sanatos.
Mananca un mar dupa sport, caci iti ofera energia necesara si nu te ingrasa.
Da, e destul de bine, incearca sa faci exercitii in care sa transpiri cu adevarat, caci prin transpiratie scoti grasimea.

3 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Dieta iti face rau,de obicei.
Mananca sanatos,fa sport, abdomene pentru tine ca esti fata.
Incearca sa mananci legume, cate un fruct o banana, o portocala, caci sunt sanatoase.

| Capsunicax3 explică (pentru Mikhtarian):

Ok, sa elimin prajelile, dulciurile, si alimentele unsuroase?
E bine ca fac o ora cardio?
Abdomenele le pot face chiar daca mai am grasime, are sens?
puppy dog eyes

| Mikhtarian a răspuns (pentru Mikhtarian):

Pentru alte intrebari nu ezita, sunt sportiv, ceea ce inseamna ca ma, mentin in forma, deci te pot ajuta cu sfaturi happy.

| Mikhtarian a răspuns (pentru Capsunicax3):

Abdomenele iti creeaza o burta perfect supla,aratand bine.
Da,dulciurile poti manca,dar o prajiturica mica la cateva zile.
Bazeaza-te pe salata de fructe,rosii,castraveti,ce-i sanatos.
Mananca un mar dupa sport, caci iti ofera energia necesara si nu te ingrasa.
Da, e destul de bine, incearca sa faci exercitii in care sa transpiri cu adevarat, caci prin transpiratie scoti grasimea.