| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am 41 de kg.Credeti ca sunt prea slaba/grasa pentru varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai tu ai greutatea unei fete de 11-12 ani.
Deci nu e deloc bine!

| Diamondsz a răspuns (pentru unknownn):

Eu cunosc o fata de 11 an si are 59 de kg.:O

| unknownn a răspuns (pentru Diamondsz):

Da,pai are probleme cu greutatea, e obeza mai pe romaneste.

| Adrianetc a răspuns:

Nu prea conteaza varsta, conteaza inaltimea pe care o ai sa fie in proportie cu greutatea, de ex. eu am 1, 79 si trebuie sa am 69 de kg tu daca ai 41 de kg este bine sa ai 1, 51 m

| Alexya97 a răspuns:

Pai nu mi se pare ca cantaresti prea mult. In general trebuie sa ai cu cca 10 kg mai putin decat inaltimea. Sper ca ti-am fost de ajutor:X

| Giulia97Anna a răspuns:

Ar trebui sa mai pui niste kg pe tine, nu mult, putin.Eu am 15 ani si am 50 de kg, dar nu prea se observa ca as avea atata, am oasele mai grele

| Diamondsz a răspuns:

De fapt am 1.59.Sunt cam inalta dar nu prea se vad kilogramele.Dar cantarul spunelaughing

| Diamondsz a răspuns:

Chestia e ca eu sunt gimnasta profesionista.Foarte rar dau pe la fastfood-uri o data pe an.Inainte cand nu mam mai uds la cursuri aveam 65 de kilograme.Dar apoi am revenit.

| Shukacu a răspuns:

Poi daca nu iti place cum arati mai ingraste.
Daca ti-au zis uni ca esti sexy e bine ca de obicei astea mai slabe sunt bune nu cele grase.

| YayuK a răspuns:

Pararea mea: esti anorexica. Mai fetelor, nu va mai doriti sa fiti slabe batz ca nu veti fi sanatoase niciodata asa. Daca sunteti acum, la batranete veti fi foarte firave.

| AllyTudy17 a răspuns:

Nu esti perfecta asa cum esti! apropo ce inaltime ai?batting eyelashes

| deniiissss a răspuns:

Buna:X scumpo important e sa te simti bine in pielea ta [cine te place te iubeste asa cum esti] dar. stiam ca se calculeaza dupa inaltime de ex : daca ai 1m50cm ar trebui sa ai 40 de kg. sper ca ti-am fost de folos. funda/?

| swaggy a răspuns:

Ce inaltime ai? Conteaza si asta. Eu am 1.57 si 46 kg, tot 16 ani. Spune-mi ce inaltime ai. happy

| DonT a răspuns:

Depinde cat de inalta/scunda esti. Eu cred ca esti ok.