| ioana_9142 a întrebat:

Sunt in clasa a9a si am 34 kg.Credeti ca e vreo problema? Sunt prea grasa sau prea slaba?

Răspuns Câştigător
| mariutza a răspuns:

Esti slaba...mananca mai mult. ia vitamine...ingrasate pentru ca esti foarte slaba.sau cum au zis si ceilalti du-te la doctor. Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Ioana, Ioana. te invidiez. Pai sa am eu 34 de kile la 16 ani sau cati ai tu, as da iama in camara. Sfatul medicului din mine: mananca 1 borcan de Nutella pe zi, baga hamburgeri ca aia sunt deliciosi, biscuiti, batoane, cartofi prajiti, chiftele cu maioneza, chipsuri...

| dulshe a răspuns:

Off thoamne, eu aveam 36 de kg in clasa a 4-alaughing dar bineinteles ca depinde de inaltime, pentru greutatea ta, ar trebui sa ai 1'44 m

| YepIsSuspended a răspuns:

Ohh...Doamne! Eu am 9 ani si ma cu 3 kilograme mai putin de cat tine!

| Princessee a răspuns:

Mananca, esti foarte slaba.

| Sara2 a răspuns:

Eu aveam fix 34 in clasa 5 dar nah... poti fi grasa doar daca ai inaltime 1.30 si nu prea cred deci la 1.70 trebuie sa ai 62 kg, la 1.60 52 kg, 1.50 42 kg, eu cred ca esti prea slaba la 15 ani mai bine mergi la un medic fa-ti analize

| Sara2 a răspuns:

Am uitat sa zic eu in clasa 9 aveam 1.65 si 54 kg

| Sabwy a răspuns:

Si eu sunt intra 9-a.tongue... dar am 42 de kilograme

| kuka a răspuns:

Esti prea grasa, mai da jos... o mana... un picior...

| dolyna a răspuns:

Sincer ioana...km prea slaba...adica eu trec a10 si am 1.68 si 57 de kg...km asa ar trebui u sa ai...adica depinde de inaltime... daca ai 1.50 trebuie sa ai 40 de kg... daca ai 1.56 trebuie sa ai 46 de kg...de obicei din inaltimea pe care o ai scazi 10 si iti da greutatea

| emilia21 a răspuns:

Buna ioana, eu cand eram in clasa 9-a aveam 1.55 si 47 de kg, deci parerea mea, incearca sa te ingrasi, macar 5-6 kg, sau daca ai probleme cu kg du-te la medicul tau de familie, si spune-i sa-ti prescrie niste vitamine, ca sa-ti revi, si sa ajungi la kg necesare varstei tale, iti doresc multa sanatate

| ionnik a răspuns:

Cu siguranta foarte slaba. daca este ceva care tine de metabloism nu ai ce face, dar daca te infometezi "ca sa nu te ingrasi 2 g" e problema.mai bine pune mana de te-n grasa vreo 16 kg...depinde si de inaltime.succes la papicawinking

| Adina_4603 a răspuns:

Ioana draga de tinehee hee eu sunt clasa 10a si am 42 de kg big grin si toti zic k sunt o "grasa" si sa pun mana sa mananc da oricat as manca nu ma ingras.
poate ca tu dk. ai manca smug ar merge smug
:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabaaaa. piele si os.papa mai des, si nu paie.mancare,paste,sarmale,carne,tocanite. prajituri, fast-food pitza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca e o problema. Daca esti in clasa a 9-a, trebuie sa ai intre 14 si 16 ani; nu este normal ca un om la varsta asta sa aiba 34 de kg.Esti foarte slaba, ceea ce este o problema care necesita o consultatie urgenta.Trebuie sa mergi la medicul de familie, iar el sa-ti dea trimitere catre un specialist.Este adevarat ca asta depinde si de numarul de centimetri pe care ii ai. Dar, oricum, si daca ai avea 150cm, tot e putin 34 de kg.Ideal este sa ai cu 10 kilograme mai putin decat numarul de centimetri ai inaltimii.Nu mai amana, du-te la doctor! Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si de inaltimea pe care o ai.

| costica006 a răspuns:

Clasa a9-a foarte slaba. pune mana si mananca

| UnKnownRO a răspuns:

Esti prea grasa....mai slabeste...