| Aadaa a întrebat:

Am o mare problema. Acum cateva zile m-am ars cu fierul de calcat pe burta. Arsura este de marimea degetului mic si este rosie inchis. Ce sa fac sa treaca mai repede fara sa ramana cicatrice? Inafara de a merge la doctor. FUNDA la cele mai multe si bune remedii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......10453.html
Si foloseste cu incrdere Bioxiteracor.
O zi frumoasa sa ai:)

| neutrino a răspuns:

Exista o crema speciala, dar nu stiu cum se numeste. Daca vei merge la farmacie, cu siguranta ca vei rezolva.

| stlucian a răspuns:

Sunt spray-uri pentru arsuri.
Să se taie un cartof si să se pună cu partea taiată pe arsură.
Rănile aflate în curs de vindecare nu trebuie expuse la soare.

| Aliona00 a răspuns:

Da-te cu crema pentru miini.Cu siguranta va trece te asigur. Funda!

| samysilver a răspuns:

Miere este o solutie.

| Aadaa explică:

Degetului mic de la mana*

| Iliuta_Spiridon_2000 a răspuns:

Daca vrei un leac babesc pune pe rana sare si dupa aceea pui miere de albini!