| DeeDee817 a întrebat:

Buna! Am și eu o problema. Am 4 luni de când mi-am făcut gaura in urechi. Acum 3 zile i-am scos și am pus alții. Când am vrut sa ii bag înapoi pe cei care i-am avut pana acum nu am mai putut sa bag cercelul in urechea stânga, iar acum am încercat sa le bag la amândouă și nu am mai reușit la niciunul. Țin sa menționez ca cea stânga se umfla dacă umblu la ea și are ca un fel de beșică sa zic așa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Probabil ți-ai dat gaura cu pistolul, asta este prima greșeală, fiindcă rana ți se vindeca mult mai greu. A doua, probabil rana nu ți s-a vindecat, iar cerceii trebuiau dezinfectati. Încearcă cu baneocin crema sa îți dai în zona gaurilor și sa folosești niște cercei de argint sau aur.

| al0o0o0 a răspuns:

Cred ca ti s-a infectat. Recomand o vizita la un doctor.
Totusi, ti-ai dat gaurile singura sau la un salon specializat?

| DeeDee817 explică (pentru al0o0o0):

Le-am făcut la un salon specializat. Am reușit sa bag cerceii

| Amali23a a răspuns:

Asemenea mi-am facut acum ceva timp mai multe gauri in urechi, doamna care le-am facut mi le-a facut cu pistolul. Aceasta a spus catrebuie sa astept cel putin doua saptamani pana a le scoate.
M-a durut doar cand atingeam, am stat mult cu ele in urechi si nu le-am scos doar din greseala. Mi-am facut o gaura sus unde doare mai tare, in cazut asta daca tu purtai tot timul cercei nu ar avea voie sa se astupe gaura. Probabil cerceii pe care ti i-ai pus au fierul ala ce il bagi in gaura mai suptire decat ceilalti pe care i-ao folosit prima data, asa gaura se fi putut mixsora i-ar acel cercel sa intre mai greu sau deloc. Daca ti se umfla putin nu cred ca e vreo problema. Daca ai si besica probabil ti -s-a infectat ar trebui sa mergi la locul unde ti le-ai facut sa intrebi pentru mai multe informati. Sper ca te-am ajutat cu ceva

| DeeDee817 explică (pentru Amali23a):

Am reușit sa ii bag nu ma mai dor dar la urechea dreapta am acea besica. Ma dau cu crema de gălbenele poate rezolv ceva