| ღ..*Addelly*ღ.! a întrebat:

am si eu o prolemasad de fiecare data cand casc ma apuca o durere groaznica dar din ce cauzasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reply a răspuns:

Durere de maxilar. Iti recomand sa mergi la OMF (chirurgie oro-maxilo-faciala), pentru o radiografie a tuturor dintilor. Nu e nevoie sa iti faci griji, in cel mai rau caz, ti se poate inclesta gura, pret de cateva secunde, in care nu vei mai avea nici un control. Stii tu, e o vorba, paza buna trece primejdia rea. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Asa mi s a intamplat si mie e din cauza ca probabil ai mestecat prea repede si muschii maxilarului au fost solicitati brusc si de aia te doare insa daca nu ti trece du-te la un dentist

| Crs a răspuns:

Durere de?