| Georgiana_Geo_1998 a întrebat:

.de curand mi.a iesit o pata pe gat.Mama spune ca in timp ce era insarcinata cu mina a furat.dar eu nu cred ca aceasta este cauza.Imi este frica poate este o boala...ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Weedier a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te sperii. Probabil e doar o ciuperca sau o alergie. Du-te la dermatolog cat mai repede, sa fii sigura ca nu se extinde.Foarte important, nu te trata dupa ureche..Dermatologul arunca o privire, iti da o crema sau dupa caz si un antibiotic ceva, si gata.
Bafta! :*

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa te duci la un medic dermatolog.Cu sfaturi pe TPU nu te vindeci.

| William a răspuns:

Sa te duci la dermatolog, asta sa faci.