| anonim_4396 a întrebat:

e cam rusinos dar nu gasesc nicaieri raspunsul...
Am 14 ani si mi-a venit ciclul acum 1 luna jumate-2. azi a fost a 4 a oara cand mi-a venit si am observat ca imi vine din 19 in 19 zile... e normal?
Funda...si. nu radeti de mine dar sunt putin speriata ca am vazut ca nu e bine...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdaPanda248 a răspuns:

Stai liniștita.
Nu are nimic vine din 19 în 19 zile..hmmm ok.
Depinde cum vine dacă vine flux mic spre mediu (sau putin mai mare pe la jumatea menstruatie )e ok
Dacă vine un flux mare spre abundent consulta un doctor ginecolog.
El îți va spune exact ce să faci în cazul acesta.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual/CM, este relativ normal happy
Dar, în general, durata unui CM normal variază între 25-35 zile.

Deocamdată NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de CM.
Cu timpul, în 1-2 ani, se va regla!

Toate cele bune!