| Andreeaposto a întrebat:

Buna fetele! Ati luat ProfertilFemale? Si daca da, dupa cat timp ati ramas insarcinate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sens are intrebarea ta, daca esti deja insarcinata in 15 saptamani?

| Andreeaposto explică (pentru Violleta2022):

Este vorba despre cumnata mea, ea a inceput tratamentul cu profertil de 2 luni iar acum nu i-a mai venit menstruatia a intarziat 4 zile a facut si 2 teste au iesit negative

| Andreeaposto explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa specific ca este vorba deapre ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaposto):

La 4 zile de intarziere nu se face nici un test, pentru ca-s inutile si rezultatele sunt false.
Un test corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Daca are ciclul perfect regulat, atunci poate afce un test de sarcina DUPA 10 zile de intarziere.
Orice test facut inainte este eronat si inutil!

| Andreeaposto explică (pentru Violleta2022):

Ok multumesc frumos de raspuns