| anonim_4396 a întrebat:

În primul rând nu vreau să mă judecați. Nu sunt prima persoană care a făcut asta, şi nici ultima. Am 15 ani şi sunt împreună cu iubitul meu de un an şi 6 luni. La un moment dat, pe el l-a luat valul, a devenit inconstient şi m-a "obligat" să fac dragoste cu el, deşi eram conştientă că nu am vârsta corespunzătoare, m-am lăsat prostită. El este un băiat de încredere, e prietenul meu cel mai bun de 3 ani. Acum si el regreta ce s-a intamplat. Iar acum, am realizat ca am o infectie urinara. Sunt putin speriata, nu vreau ca mama mea sa afle asa ceva, nu am cum sa ii spun! Imi pare extrem de rau pentru ce am facut, dar nu mai pot da inapoi. Am venit aici sa va cer un sfat, doamnelor. Va rog sa ma ajutati, nu vreau ca mama mea sa isi schimbe parerea despre mine. A fost pur si simplu un moment de inconstienta, prin care multe dintre dvs. ati trecut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, nu ai de ales. Toti avem momente de inconstienta, dar toti revenim apoi la normal, ne asumam faptele noastre si suportam urmarile. Ar fi normal ca el sa vina sa discute cu mama ta (asta daca nu ai ghinionul sa ai cel mai las si mai prost barbat din lume). Oricum ar fi, este o urgenta, trebuie sa ajungi la medic in maxim 48 de ore de la primul simptom. Evident, insotita de un parinte. NU te judeca nimeni, insa trebuie sa intelegi ca dupa inconstienta vine intotdeauna momentul in care ti-o asumi si la tine tocmai a venit.

| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa le spui adevarul. Poate fi un altfel de infectie care se poate agrava. Oricum, nu esti singura „prostită" in sensul la care te referi.

| Violleta2022 a răspuns:

De unde stii ca ai infectie urinara? Ce simptome ai?
daca baiatul a mai avut si alte contacte sexuale cu alte fete, poti sa ai o boala cu transmitere sexuala si necesita tratamnet urgent, altfel risti sa se agraveze.
Din pacate, parintii tai vor afla oricum, sfatul meu este safii sincera si sa le spui tu acum.

| calvinneed a răspuns (pentru Violleta2022):

Am simptome de mancarime, usturime, ma duc des la baie, dar fac cantitati mici de urina. Nu, a fost prima data la amandoi.