| Maxx23 a întrebat:

Nu știu ce se întâmplă cu mine. De 4 zile nu dorm bine noaptea, îmi e urât să dorm singur în cameră, am neliniște un pic, ziua nu am chef de nimic, mănânc puțin, uneori plâng, nu am energie să fac ceva, nu știu ce se întâmplă cu mine. Am mai avut asta acum 8 ani și iar a venit peste mine. Ce sa fac ca să îmi revin la normal și ca înainte? Aud tot felul în jurul capului meu bâzâit, sasait, tiuit și am ameteli mici la cap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce ai descris in prima parte poate fi catalogat ca un episod depresiv dar ceea ce spui in ultima parte e de natura neuro cred.
Habar nu am catre ce medic sa te sfatuiesc dar prima data catre medicul de familie si sa iti dea el trimitere.
Explica-i ceea ce simti, ceea ce ne-ai zis si noua, nu strica opinia a doi medici apoi de specialitate dupa ce iti va recomanda consultul medicul de familie daca e sa mergi si la psihiatru si la neurolog, sau poate totul e doar de psihiatru cine stie...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creierul funcționează prost. Schimbă alimentația în primul rând.

| T0T a răspuns:

Probleme psihice. Mergi la psihiatru.

| NotNamed a răspuns:

Inainte de culcare masturbează.te intens. Sa vezi cum adormi dupa ca un bebeluș

| IonutPetre12 a răspuns:

Probabil de la stres. Poti merge la un psihiatru de control

| xXVranceaXx a răspuns:

Anxietate sau stres, altceva n-am ce să-ți spun

| Gigi777 a răspuns:

Socializeaza cu cineva, prieteni, parinti. Vizioneaza o comedie, un serial, pe Youtube, Netflix, un documentar. Cauta "Navetistul Banatean" pe Youtube, viata la tara, la Brezon, la Ticvaniu Mare.