| Ana_3880 a întrebat:

Bunahappy. Pe mine ma nelinisteste un lucru: de cateva zile mi se intampla ceva foarte ciudat. Ieri cand ma pregateam sa ma duc afara, m-am dus la baie sa ma spal pe maini, si dupa fara sa constientizez, am luat periuta de dinti si m-am spalat pe dinti si abia dupa mi-am dat seama ca am facut asta. Nu stiu dar cateodata vorbesc fara sa'mi dau seama sau fac lucruri fara sa stiu ca le fac. Ce se intampla cu mine? Sunt oare nebuna? Va rog sa'mi raspundeti daca aveti idee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Aceste lucruri sunt niste automatisme, la fel ca si mersul - poti merge pe strada si in acelasi timp sa vb la telefon sau cu prietenii, sa cauti in poseta s. a.
Cauzele acestora variaza, si in mare parte nu este nimica grav. Eu am patit odata ca vorbeam in gand, in timp ce mergeam pe strada, dar am vorbit destul de tare, ca s-au uitat unii cam ciudat la mine. laughing
Sigur, sunt si probleme medicale care pot cauza asta, dar daca nu ai antecedente in familie nu este inca cazul sa te ingrijorezi.

9 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Uneori asa mi se intampla si mie, ma apuc sa vorbesc singura prin casa, am un lucru in buzunar si nestiind ca`l am laughing incep sa-l caut in toata casa.

Noi 2 cred ca suferim de prea multa "nebuneala" rolling on the floor

| yellowalien a răspuns:

Esti distrata, nu nebunahee hee Ca sa eviti lucrurile de genul asta incearca sa te concentrezi asupra a ceea ce faci si nu-ti mai lasa mintea sa zboare aiurea laughing (usor de zis, greu de facut)

| mihaibrasov a răspuns:

Ori esti indragostita, ori ai o problema neurologica serioasa. Mergi la medic.

| 80Cris a răspuns:

Ana, tuturor cred ca ni s-au intamplat lucruri asemanatoare. Esti, dupa vorba populara, cu capul in nori. De cate ori nu mi s-a intamplat sa intru intr-o incapere, de obicei acasa si sa nu mai stiu ce vroiam sa iau de-acolo. In nici un caz nu esti nebuna doar ca atentia ta este in alta parte. Poate vrei uneori sa faci prea multe lucruri deodata. Daca se intampla frecvent si tu chiar esti ingrijorata vorbeste cu parintii tai. Nu te speria, orice lucru, oricat ti se pare de ciudat are o explicatie logica!

| Mefisto23 a răspuns:

Fa sport, cat mai mult in aer liber, ia niste suplimente gen omega3, odihneste-te suficient si aceste "simptome" vor disparea. Nu cred ca e nimic ingrijorator, probabil tuturor ni s-a intamplat. Eu o data am plecat la serviciu cu masina vecinului care intamplator isi lasase cheile in contact! Shit happens! laughing)

| Dj Boalca a răspuns:

Esti indragostita!

| darkgirl_9581 a răspuns:

Poate esti distrasa de ceva anume, poate esti stresata, sau atentia ta e focalizata pe altceva.
Cel mai bine ar fi sa vb cu parintii tai si sa consulti un psiholog.

| gabitza_6878 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie laughing)
si mama nu ma crede, zice ca ma prostesc straight face
uneori gandesc ceva si zic altceva. nici nu mai stiu sa vorbesc straight faceuneori cred ca am ceva cu capul
eu aveam o memorie foarte buna inainte, acum nu mai sunt in stare sa-mi amintesc nici ce am facut cu 10 minute inainte(nu se intampla chiar intotdeauna, dar destul de des)

| AlinCraiova a răspuns:

Nu ai nimic asa se intampla la unii oameni. worried