| Dolceazza a întrebat:

Sunt studenta la amg la umf Iasi si vin cu o intrebare, cum pot deveni asistent la anatomie patologica? Am nevoie de cursuri speciale? Pot face voluntariat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

După ce termini facultatea cauta posturi pe secția respectivă. Nu trebuie sa faci nimic in plus

| Dolceazza explică (pentru Denisa0954):

Ah,ce mi-as dori sa fie asa de simplu. M am informat mai bine si din pacate la stat poti ajunge sa lucrezi doar prin pile si mita, fără ce ai in cap. Sunt atât de descurajata si parca ma vad lucrând la privat, pe un salariu cu care nu pot plăti nici chiria si întreținerea.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Dolceazza):

În unele cazuri, intr adevăr se intra pe pile. Dar dacă se scot posturi la concurs iar tu esti f bine pregătită, sigur vei lua si vei ajunge acolo unde iti doresti. Nu te descuraja, nu ai muncit toți anii în zadarwinking

| Dolceazza explică (pentru Denisa0954):

Am rude care au fost pregătire și u facut 2 ani voluntariat si doar le-a zis " locul e dat "