| Cinesafie a întrebat:

Buna seara TPU. Aveam un cos urias in frunte pe care l-am strans(cu succes), insa acum e o scoarta mare si chiar umflatura mare in jurul lui.
Cum fac sa scap de umflatura macar? Daca imi spuneti si cum sa maschez rana si mai bine.
Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

In primul rând trebuie sa aplici spirt pentru dezinfectare, iar se poate masca cu fond de ten. Lasa sa se tragă de la sine umflatura ca sa nu rămână urma. happy

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Probabil ai zgandarit prea tare buba. Ca sa acoperi foloseste fond de ten. Dar rana va disparea de la sine.

| Cinesafie explică (pentru Kriss96):

Umflatura ma intereseaza in principal...

| Kriss96 a răspuns (pentru Cinesafie):

Si aia dispare tot de la sine. La cat mi-am zgandarit eu cosurile. Dar trebuie sa stii cand sa le spargi. Altfel iti raman rani.