| Andrusk2 a întrebat:

Buna TPU!
Acum doua zile m-am trezit cu ochiul stâng roșu, doar pe partea alba de sus cand trag pleoapa. Ma si jenează putin. Mentionez ca sunt purtătoare de lentile de contact. Am cumpărat Vizic ochi roșii si iritați. In cat timp dispar rosetile de genul? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Macar ai fost la un oftalmolog?

| Fatamuntilor a răspuns:

Am fost intr-o situatie asemanatoare acum 6 ani.
Tot asa ochi rosu.Dar nu am lentile de contact
Am fost la doctor si mi-a dat picaturi de mai multe feluri. Dups vreo luna timp in care roseata nu ceda in niciun fel, doctorita m-a convins ca numai injectiile( sub pleoapa) scap. Dupa vreo saptamna a fost bine.
Esti sigur ca dea lentile?