| Emanuel_Codau_1999 a întrebat:

Am 17 ani.1, 80 si 58 kg..De vreo 3-4 saptamani am urmatoarele simptome:

Obosesc foarte repede la cel mai mic efort

Respir destul de greu

Simt cum imi bate inima un pic mai tare

Am facut EKG si a iesit bine,analizele de sange au iesit si ele destul de bune

Medicul mi-a zis ca este de la Anxietate,insa ma indoiesc

Mentionez ca nu fumez,nu beau, etc.Dar sunt un pic sedentar de cand cu toate astea.

Astept sfaturi si pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 3amthinking a răspuns:

Poate sa fie anxietatea sau mai mult atacurile de panica. Atacurile de panica nu necesita un motiv, deci nu trebuie sa fi speriat sau ceva ca sa le ai, sunt normale.
Sau aceste simptome pot fi de la crestere. Am avut aceleas simptome iar medicul mi-a spus ca sunt in crestere si ca e normal.

1 răspuns:
| Lav1niia a răspuns:

Ba da, e de la anxietate. Nu ți-a dat un tratament?