| biutzaB a întrebat:

am aparat dentar, o masea plombata de vreo 2 ani asa(scosi nervii). problema este ca de vreo cateva luni imi sangereaza gingia pe langa maseaua aceea plombata, ca sa nu mai zic ca miroase ingrozitor dupa ce folosesc ata dentara..am inceput sa folosesc ata dentara de o luna pentru ca ortodontul a zis ca pot sa stau si fara ata dentara dar pana la urma mi-am luat ca mi-a venit mie asa intr-o zi si am observat sangerarea si mirosul de langa maseaua plombata.ati avut si voi ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un stomatolog, te va consulta si iti va face o radiografie dentara. Chiar daca e scos nervul, radacina poate suferi.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Un raspuns cat mai corect nu crezi ca ti-ar da un medic stomatolog? Eu cand mi-am plombat maseaua acum 3 ani nu mai am probleme mi-a pus ceva alb acolo si nici nu ma mai durut acum depinde si ce fel de medic ti-a facut lucrarea.