| Girly97 a întrebat:

TPU! As vrea si eu opinii de la cei care au sinuzita ca mine. Am sin 2010 si abia la inceputul anului 2014 am gasit un medic ORL bun si m-a tratat insa, trebuie sa merg la control la fiecare doua luni si s-ar putea sa mai am probleme cand e iarna. Vreau si eu sa stiu de la cei care au aceeasi problema daca au reusit sa scape de aceasta boala sacaitoare. Va multumesc. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Eu am mers aproape în fiecare an la mare
acolo m-am întâlnit cu cineva cu aceleași probleme și mi-a zisbig grinimineața la răsărit ia un strat subțire de apă de mare și trage ușor pe nas cu grijă să nu faci prostii pe atunci eram mai tânăr nu știam de ce...
mi s-a părut amuzant dar făceam în fiecare dimineață când eram la mare
și cică din cauza aia am scăpat de ea sau cel puțin nu mă mai deranjează
țin să precizez că am avut și un doctor ORL foarte bun am făcut 2 ani ceva tratament... tot în perioada aia
acuma una din 2 ori ori.Asta e experiența mea.

| Girly97 explică (pentru Memecy):

Multumesc de raspuns! happy Sunt sigura ca poate pana in 2020 o sa scap de aceasta problema. happy Voi mai astepta raspunsuri si dupa aceea aleg castigatorul. happy

| Memecy a răspuns (pentru Girly97):

Îmi cer scuze dacă nu am fost la subiect "Vreau si eu sa stiu de la cei care au aceeasi problema daca au reusit sa scape de aceasta boala sacaitoare".Da se pare ca am vorbit un pic pe lângă. Da am avut și eu sinuzită și am scăpat de ea pe cale medicamentoasă :) pentru mai multe detalii poate ai citit poate http://www.sfatulmedicului.ro/sinuzita#Tratament__Generalitati Multă sănătate îţi doresc.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Tu ai pus o intrebare la care eu nu stiu sa iti raspund, dar totusi as vrea sa imi raspunzi tu la o intrebare daca poti... Ce ti-a facut medicul ORL?, deoarece ar fi cazul sa consult si eu unul din acelasi motiv.

| Girly97 explică (pentru Mihailescuioana29):

In cazul meu, m-a consultat si mi-a facut o radiografie de sinus (ca o poza), apoi mi-a dat tratament, dar nu stiu daca tratamentul pe care mi l-a dat va functiona la tine deoarece s-ar putea sa ai o sinuzita diferita si eu am facut tratamentul in aprilie. Te va chema la control cativa ani si poate vei scapa definitiv de sinuzita. Eu am vrut doar sa stiu cum le este celorlalti viata cu sinuzita. happy

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Girly97):

Multumesc de raspuns, oricum la mine nu este asa de grav, dar vreau sa merg pentru a nu se agrava. Cu cat mai repede cu atat mai bine. :*

| Girly97 explică (pentru Mihailescuioana29):

Te rog sa imi spui cum a fost si ce ti-a zis medicul. Astept raspuns. happy

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Girly97):

Bine, dar pana atunci mai este. happy