| ML_Elena_1996 a întrebat:

Cum pot scapa de celulita cat mai repede, sport nu prea fac desi merg mult in fiecare zi insa celulita nu dispare. Daca stiti ceva eficient va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Sportul nu te scapa de celulita. Celulita dispare prin operatii sau diferite creme. Depinde si de gradul de complexitate!

| Holy2010 a răspuns (pentru Florentina9210):

Arata-mi o sportiva de performanta cu celulita si te cred pe cuvant!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Holy2010):

Putin imi pasa daca ma crezi tu sau nu! Eu am zis ca celulita, depinde de cat de complexa este, si de cat timp o are.

| Holy2010 a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar ce cred altii iti pasa? Este evident ca nu pricepi ce e celulita daca dai asemenea raspunsuri. Sportul e primul indicat in toate gradele de celulita pentru ca pana la urma e vorba de un proces de stocare a grasimilor cu deficit de drenaj limfatic. Iar la capitolul operatii nici nu are rost sa intram. Lipoaspiratia nu are ca indicatie celulita. Mai informeaza-te!
Nimic personal dar oferi informatii eronate.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Da, mersul pe jos ajuta, dar nu suficient. Iar cine spune ca sportul nu te scapa de celulita, greseste.
Sportul e singura metoda practic de a elimina eficient celulita. Desigur, poti folosi si creme, dar recomand exercitiile acasa. Poti incerca si cateva tratamente naturiste. E plin net-ul de informatii.

O zi buna!

| Holy2010 a răspuns:

Mersul pe jos este egal cu zero. Trebuie sa faci sport si masaj iar daca ai exces ponderal incearca sa slabesti pentru ca din pacate cremele nu ajuta cu absolut nimic.

| ciprian987 a răspuns:

Pe langa miscare si masaj incearca si ceaiul verde pentru a elimina retentia de apa din organism