| Milliem a întrebat:

Buna, TPU!
De cam un an se intampla sa imi schimb parerile despre ceva sau cineva foarte rapid si nu cred ca este bipolaritate, pentru ca aceea, din cate stiu eu, e legata de schimbarea starii in mod rapid.
Este cumva tot bipolaritate? Sau daca este alta boala sau asa, as prefera sa imi spuneti numele sau macar sa imi ziceti ce ar putea fi. Nu am mers la psiholog dar daca continui sa fiu asa, probabil o sa merg.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă n ai fi bine, Ai fi cerut ajutor demult sau oamenii din jurul tau te ajutau. Nu ai nimic. Bipolaritatea se manifesta prin stări extreme. De la tentative de suicid la manii infractionale. Ei nu pot sta fără tratament.

| xerxes1 a răspuns:

Este primul simptom cand ceva nu este ok la mansarda.

| Milliem explică (pentru xerxes1):

Ai putea specifica sau asa?