| Niko_9692 a întrebat:

:* Spuneti-mi ce, parere aveti despre pastilele de slabit? Argumentati-va parerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Sunt unele pastile de slabit eficiente, care creeaza un balon gastric ce inhiba pofta de mancare. Dar, odata cu acel "balon", se macina peretii si mucoasa stomacala, si se produce in mod sigur gastrita, din care poate rezulta ulcer. Eu nu le recomand nimanui. In schimb, o dieta echilibrata, o activitate fizica regulata sau practicarea unui sport si evitarea factorilor de stres te pot ajuta sa slabesti-indiferent de metabolism. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca te-am ajutat, a fost placerea noastra >big grin

| WeeD a răspuns:

straight face nu cred ca sunt bune.
Mai bine slabesti prin :
1. Sport
2. Dieta etc.

| ynna93 a răspuns:

Pai parerea mea e ca nu`s bune pentru organism. daca vrei sa slabesti fa`o pe cale naturala.hee hee

| Niko_9692 explică:

Va multumesc pentru timpul acordat >big grin

| MayaDaya a răspuns:

Pastilele, in general, au o tenta comerciala. Cea mai inteligenta metoda de slabit, este modificarea programului de fiecare zi, si a alimentatiei. Consider ca tot ce inseamna "pastila" duce la declansarea unor "microbi"care sporesc ceea ce s-ar intampla in mod natural in organism; ma refer nu numai la slabire, ci si la tratarea oricarei alte boli.

| alina_2359 a răspuns:

Nu sunt bune.mai bine faci sport