| Anonimainima a întrebat:

Buna va rog sa va ajutati sunt disperata!
In timpul unei ore s-a intamplat ceva de fapt la ultima ora a incepit sa ma usture partea de jos a buzei nu toata! o bucata de piele foarte mica in inaltime foarte foate mica si ma ustura rau si o fata mi-a zis ca sunt acolo rosie buza e umflata si ma ustura este rosie rosie si putina pielita si o simt ciudat! m-am dat cu un strugurel de la farmaice stiti dinacela incolor cu 1 leu imi ameliora usturimea nu am fost la farmacie sau doctor sa le spun problema mea dar tatal meu mi-a dat o crema unsuroasa verzuie de galbenele de la faramcie sa ma dar si avd ca imi mai trece dar tot am acea dunga suptire va rog sa imi spuneti ce poate fi mama a zis a e de la frig ca am baut apa cu sticla si dupa de la frig s-a format dar tata zice ca este o infectie ce poate fii? sau cu ce o pot trata sa nu mai fie assa arat groaznic ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Continua sa te faci cu crema de galbenele, iti va trece. Asta in cazul in care nu e cumva un herpes.Vei vedea maine daca au aparut vezicule.

| Anonimainima explică (pentru Abh):

Nu au aparut vezicule nu este herpes fiindca nu am baut dupa nimeni nici dupa rude happy

Abh
| Abh a răspuns:

Herpesul nu apare doar fiindca ai baut dupa cineva. Daca ai virusul in organism, poti dezvolta un herpes oricand iti scade imunitatea.