| anonim_4396 a întrebat:

Buna vreau sa imi raspundeti sincer...mama are cancer osos si vreau sa imi spuneti cat mai are de trait..nu imi spuneti ca are sanse ca nu cred...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Imi pare rau pentru mama ta sad Dar sanse sunt...Nu neaparat de leac, dar de prelungirea sperantei de viata si alinarea dureriilor.

Numai un oncolog iti poate spune cam cat mai are de trait.Si din cate stiu nu este nici unul pe aici...

Incearca sa o convingi pe mama ta sa mergeti in Germania, sau in orice alta tara civilizata.Si sa urmeze un tratament cu marijuana medicinala.E cel mai bine...

Din nou, imi pare rau pentru situatia ta si a mamei tale...

Toate cele bune!

| jamal000 a răspuns:

Depinde daca l-a depistat de la bun inceput si daca a urmat tratament, asta ar putea sa ii prelungeasca sansele de viata, daca l-a descopeirt tarziu cel mai adesea se curata in ceteva luni de zile

| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns (pentru jamal000):

Astazi a aflat.dar nu vrea sa ia tratament doctorul i-a spus sa se odihneasca dar ea sta la lucru si nu asculta de nimeni si nu stiu cum sa o conving.

| jamal000 a răspuns (pentru Cosmin_Filaret_1999):

Inteleg acum depinde daca acesta a fost depistat acum si daca e in faza incipienta sau avansata, tratamentul poate ajuta si poate duce boala pe picioare ceva timp, insa din pacate sfarsitul va fi inevitabil. Se poate curata in doua trei luni, sau poate dura mult mai mult.

| alex12341234 a răspuns (pentru Cosmin_Filaret_1999):

Vorbeste cu ea deschis, si incearca sa o convingi ca e inspre binele ei sa faca tratamentul, si ca daca ii este ei bine, o sa fii si tu

| Hace a răspuns:

Durata de viata depinde de stadiul in care se afla boala. Daca boala este intr-o faza incipienta si este tratata, durata de viata poate fi foarte mare. Numai bine happy.

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Supravietuirea depinde de un numar de factori, printre care tipul de cancer, in ce stadiu a fost descoperit cancerul si daca tumora este localizata. Daca tumora este foarte mica si localizata, prognosticul este in general mai bun decat daca aceasta a inceput sa se extinda.Chirurgia este cel mai frecvent tratament pentru cancerul osos. Chirurgia pentru cancerul care s-a extins implica indepartarea tumorii impreuna cu o zona de tesut sanatos care il inconjoara.

| marian5888 a răspuns:

Nu-ti pierde speranta, am gasit site-u asta... poate ajuta dar vb cu cineva matur http://tratamenteanticancer.wordpress.com/......r-de-oase/

| ღSuzyღ a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-osos_4436 este foarte interesant site-ul iti da toate informatiile de care ai nevoie;) Nu inceta sa speri! totul va fi bine cu ajutorul Domnului;) :D