| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Buna ziua am si eu o mica problema daca se poate numii asa. Deci sa incep : -Am 16 ani ..si am sanii foarte mici cu aproximatie cam cat o rosie. putin de tot mai mici. - Daca imi incep viata sexuala imi cresc? - Ce as putea sa iau sa imi creasca sanii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce să iei pentru ca să-ţi crească sânii şi dezvoltarea acestora NU are legătură directă cu începerea vieţii sexuale!

Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au ( avut ) sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Lavii007 a răspuns:

Buna. Parerea mea este sa nu iei inceperea vietii sexuale ca pe o solutie.Nu cresc, e ceva de moment. Incearca sa te accepti asa cum esti, nu dispera. Inca mai pot creste fara sa faci nimic, pana la 18-19 te mai dezvolti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti crest nici daca iti incepi visata sexuala nici daca aplici leacuri babesti.

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Silicoane lol.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu-ti mai cresc, folosete sutien cu push-up.Nu toata lumea are sani frumosi asemenea grapefruit-ului, ca mine.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Asteapta ca iti vor creste :* daca nu poti folosi metoda cu mararul.

| ascovit a răspuns:

Cred ca e cea mai mare prostie sa iti incepi viata sexuala pentru a-ti creste sanii. ( lucru care, evident, nu o sa se intample). Cum nici leacurile babesti nu ajuta. Ce-i drept, nici o pereche de sani mari nu te ajuta in viata. Sunt "n" trucuri vestimentare ( pe langa sutienul cu push-up, precum decolteurile rotunde, nu cele in V) care fac sanii sa para mai mari.