| erwinica a întrebat:

Astazi am fost la dermatolog din cauza unei alunite care a fost maltratata de 2 ori.Doctorul mi-a recomandat scoaterea ei,dar imi este frica sa nu existe vreo complicatie dupa extragerea ei.I-am spus doctorului ca am citit despre cazuri in care s-au complicat lucrurile dupa scoaterea alunitei, dar m-a intrebat unde am citit asa ceva? pentru ca este o prostie. Voi ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TotEuMa a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care a suferit o operatie pentru inlaturarea unei alunite destul de mare ce putea deveni cancerigena. iar acum e ok... eu ti.as zice sa apelezi la operatie.

| erwinica explică (pentru TotEuMa):

Multumesc pentru sfat!

| TotEuMa a răspuns (pentru erwinica):

Cu cea mai mare placere big hug
. Doar de aia sunt aici, sa dau sfaturibatting eyelashes

| PsiholoagaTa a răspuns:

Doctorul "nebun" vrea sa isi faca pacienti doar, sa primeasca bani. sa nu te duci, e f periculos. asta poate duce la boli grave si la cresterea in numar a celulelor negative. nu merita sa o scoti. nu e bine sa intervii in ceva. daca pica ea singura, e alta treaba. doar ca sa intervii, nu merita, ee fff periculos