| erwinica a întrebat:

Astazi am fost la dermatolog din cauza unei alunite care a fost maltratata de 2 ori.Doctorul mi-a recomandat scoaterea ei, dar imi este frica sa nu existe vreo complicatie dupa extragerea ei.I-am spus doctorului ca am citit despre cazuri in care s-au complicat lucrurile dupa scoaterea alunitei, dar m-a intrebat unde am citit asa ceva? pentru ca este o prostie. Voi ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-adevar este o prostie sa crezi ca pot aparea complicatii dupa scoaterea ei si fie ai citit asta scris de o persoana care nu are studii medicale, fie cineva a glumit cu tine. Daca dermatologul ti-a recomandat sa o scoti, atunci asta trebuie sa faci. cel mult, mai poti consulta un dermatolog, dar nu te iei dupa ceva citit pe internet daca nu verifici cu atentie ca persoana care a scris acel lucru este medic si inca unul bun, cu autoritate in domeniu.

3 răspunsuri:
| DDoctorita a răspuns:

Eu as zice sa o scoti!

Nu cred ca ar aparea complicatii atat timp cat doctorul e bun. Problema e ca sa nu apara complicatii daca nu o scoti. happy

| erwinica explică (pentru DDoctorita):

Multumesc pentru raspuns!

| DDoctorita a răspuns (pentru erwinica):

Cu placere!