| Ggdsyufdfhhh a întrebat:

Buna ziua. De un an de zile merg foarte des la toaleta. După ce îmi termin treaba simt că nu mi s-a golit vezica. Jetul urinar are o presiune slabă. ESTE POSIBIL SA AM PROBLEME CU PROSTATA?
Menționez că am 20 de ani...
Orice sfat sau informație m-ar ajuta foarte mult. Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Buna! Problemele asociate cu prostata pot sa apara la orice varsta.
Din cate spui, este clar ca trebuie sa mergi la urolog.In primul rand, ar trebui verificat nivelul PSA (antigenul specific prostatei) si cel mai probabil, va face un tuseu rectal.
Dar trebuie sa mergi neaparat pentru un diagnostic corect si un tratament adecvat.
Numai bine!

| Ggdsyufdfhhh explică (pentru Floridori):

Mulțumesc

| Floridori a răspuns (pentru Ggdsyufdfhhh):

Multa sanatate!