| xCangur a întrebat:

Cand fac flotari imi "pocneste" mana stanga, mai exact pe la cot. Este vreo problema daca pocneste si daca mai fac flotari o sa afecteze cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Asa sunt mecanismele: scartaie, pocnesc si se crapa.
Asta mai ales daca nu sunt unse si sunt suprasolicitate, cand o defectiune se poate produce in orce moment.

Si la tine este valabil: inainte de exercitii mai solicitante trebuie facute si exercitii de incalzire corespunzatoare, cand se lubrefiaza si articulatiile!
Altfel pocnesc si se si pot rupe.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Esti tanar si in crestere e normal sa se intample asta.

Răspuns utilizator avertizat
| psycho123 a răspuns:

Mie mi se intampla exact la fel la genunchi cand fac genuflexiuni...
Dar de 1 an 2 cred