| Exclusive a întrebat:

Care ar fi cel mai eficient mod de a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare greseala este de a elimina paine din alimentatie,painea nu ingrasa daca nu o asezonezi cu carne, cartofi,paste,margarina,unt,branzeturi, etc.
Trebuie sa urmezi sfaturile unui nutritionist deoarece acesta iti cere rezultatul unor analize si dupa aceea iti v-a da o dieta corespunzatoare organismului tau, multi renuntam la alimente care ne sunt foarte necesare organismului nostru din nestiinta de cauza si uite asa ne imbolnavim iar in loc sa slabim ne ingrasam si mai mult, miscarea este cea mai importanta, da-mi si mie cateva detalii, inaltimea, greutatea, grupa sanguina si motivul pentru care doresti sa slabesti

| Exclusive explică (pentru anonim_4396):

Inaltimea mea e de 1 70, greutatea 65 kg, prima grupa pozitiva,,, si mi-as dori sa slabesc pentru ca am adaugat ultima vreme undeva 7 kg si nu sunt obisnuita in asa forma

| anonim_4396 a răspuns (pentru Exclusive):

nimic mai simplu, renunti la mezeluri, dulciuri, sucuri si carbogazoase, faci unele exercitii fizice in casa, abdomene, genoflexiuni si flotari la perete, cate o ora in fiecare seara si intr-o luna slabesti, bei numai apa plata, sucuri si ceaiuri facute in casa fara zahar, dar dupa cum ti-am zis sfatul unui nutritionist este cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alimentatie cat mai sanatoasa si echilibrata, combinata cu un program regulat de exercitii fizice, acesta este secretul succesului.Am raspuns de mai multe ori la intrebari asemanatoare, iar detalii despre raspunsul meu(si nu numai), il gasesti aici: http://www.tpu.ro/......uri-funda/

| Coconutz a răspuns:

Ridici frumos curul de pe scaun alergi si lasi dulciurile si mancarea grasa.
Nu nu e nici o potiune de slabit. Vrei sa slabesti, slabesti.

| asdfghjhghkjj a răspuns:

1 uitatul la televizor(slabesti cu neuronii)
2 nu mai invata deloc(slabesti ca elev si ca note)
3 mananca cat mai multe mancaruri grase (slabesti in santele de a slabi fizic ) laughing

Pentru a slabi trebuie sa Renunti la unele alimente cum ar fi : Painea Sarea [Alimente cu Grasimi Multe]
Multa miscare minim 30 min. miscare zilnic.
Si sa ai multa grija la Dulciurihappy
App si multa vointahappy

| msweety a răspuns:

Sportul si mancarea sanatoasabig grin!happy