| mvmi25 a întrebat:

Ce as putea face pentru a imi albii dintii? Dar sa scap de carii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la dentist. De carii nu poti scapa acasa, desi pe net se discuta de tot felul de 'retete' pentru asta.
Cat despre albire tot la un cabinet ar fi cel mai bine, ca sa itit spuna medicul daca ai dintii destul de sanatosi, altfel albirea le poate face rau. Acasa pot incera cu capsuni, lamaie, bicarbonat, etc. Mai gasesti pe net. Eu nu am incercat niciodata, asa ca nu iti pot spune sigur daca merge happy

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Caria odata instalata, trebuie tratata, nu mai poti face decat o vizita stomatologului! Daca vrei sa o previi trebuie sa perii dintii de 2 ori pe zi, sa ai o alimentatie bogata in calciu si putine dulciuri iar pentru albire, bicarbonatul de sodiu si lamaia sa stii ca fac minuni!

| mona a răspuns:

Stomatologul te poate ajuta sa scapi de carii iar pentru albire poti folosi o pasta de dinti pentru albire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De a scapa de carii asta chiar nu stiu mai bine du-te la doctor.Pt a iti albii dinti trebuie sa te speli des cu sare pe dinti de 2 ori pe zi ca sa ii ai albi de tot, in + ai grija ce fel de mancare mananci...