| anonima_4990 a întrebat:

Ce se intampla daca mi-am rupt un mic neg din greseala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic special daca l-ai rupt o singura data.

Abh
| Abh a răspuns:

Sangele care ti-a curs iti va contamina pielea din jurul negului rupt si s-ar putea sa iti apara alti negi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Atentie mare la igiena sa nu se infecteze.

Alte răspunsuri
| Puiutz a răspuns:

Pai si eu mi-am rupt unul de tot, dar s-a vindecat si a disparutbig grin.
Sau in cel mai rau caz s-ar putea reface.
Dar nimic grav:*.

| hrdcore a răspuns:

Nu, nu ti se intmpla nimic, eu ii taiam cu unghiera ca sa nu fie asa mari

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca l-ai rupt de tot iti trece. Daca a mai ramas, iti va creste din nou.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ti se inmulteasca crying

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, pentru orice eventualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa te alarmezi dar ai sanse sa faci cancer, eu am avut un neg si m-am dus la doctor si mi l-a scos, in 2-3 saptamaani nu mai aveam nimic acolo... ar fi mai bine sa te duci la doctor pentru orice ventualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am tot rupt un neg mic si acum ma chinui sa scap de el pentru ca nu mai trece. Iti recomand sa consulti un dermatolog! Eu deocamdata folosesc o solutie de la farmacie (verolit) dar am de gand sa merg si la doctor!

| xCherri a răspuns:

laughing o sa iti treaca. Nu este periculos ca si ruperea alunitei.

| pacman a răspuns:

Depinde... daca l-ai rupt de tot o sa se vindece... daca a mai ramas cred ca o sa creasca din nou! thinking

| trunksu a răspuns:

Daca ai scos in totalitate ai sanse de vindecare, daca l-ai avariat sunt sanse sa se inmulteasca, sa creasca si sa devina iritant. Pt orice eventualitate du-te la medic, in ziua de azi solutii de scapare definitiva sunt la indemana oricui.

| StefanyaKaty a răspuns:

Buna si eu aseara mi-am rupt negul si am usturat foarte tare..si mi-a curs sange..ar trebiu sa te uiti mai atentsi sa vezi cat de grav arata. Intreab-o si pe mama ta daca nu esti sigura. Daca e ceva grav fai o vizita medicului! Cel mai bun sfat!

| Alin_Ionescu_2000 a răspuns:

Si la mine mi s-a rupt unul de pe mana stanga aproape langa cot happy Eu am jucat fotbal si pe la izbiturile cu adversarii cum am mai picat pe jos mi-a curs sange multisor aveam asa mana dar mai mult iera ma rog asa zis unsa cum sa scurs si cand am facut acasa baie se mai tinea in piele moarta da ce piele ca iera cat un varf de unghie si l-am tras dar a fost asa nu a fost sal fortez sau de genu si acum am sa fiu foarte atent sa nu se infecteze! Apropo este primul neg pe care il am happy

| Alin_Ionescu_2000 a răspuns:

Si la mine mi s-a rupt unu bine de la fotbal mi-a curs oleaca de sange si acasa cand am venit sa fac baie se mai tinea intr-un varf de unghie si l-am luat eu dar nu mi-a curs sange happyNumai ca trebuie sa fiu atent sa nu se infecteze happy

Alte răspunsuri
| Liliana_Crisan_1985 a răspuns:

Cit ma costa sal scoata doctorul