| anonim_4396 a întrebat:

Chiar mai de ce a murit Madalina Manole?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

Madalina Manole, cunoscuta cantareata, a murit. Trupul artistei a fost gasit de sotul ei, Mircea Petru, in jurul orei 5. 30, miercuri dimineata, in holul casei sale din Otopeni. Acesta a anuntat imediat politia.

Medicii de la salvare au sosit in jurul orei 6 si au gasit-o pe artista cazuta pe jos, fara leziuni pe corp. Initial s-a spus ca sotul ar fi gasit-o intr-o balta de sange, dar informatia a fost dezmintita ulterior.

Parchetul admite ipoteza sinuciderii in cazul Madalinei Manole.

Bogdan Staicu, purtatorul de cuvant al Parchetului Bucuresti, a confirmat ipoteza sinuciderii intr-o scurta declaratie de presa data in jurul orei 15. 00. "In urma cercetarilor efectuate au rezultat indicii cu privire la faptul ca persoana a ingerat in mod voluntar o substanta toxica si si-a justificat gestul printr-un mesaj sms", a precizat el.

"Imi cer scuze fata de toti cei pe care ii ranesc si care stiu ca ma iubesc foarte mult. Imi cer scuze de la Puiu (sotul n.r.)... imi pare rau, dar nu ma mai suport fizic. Cei din jurul meu nu au nicio vina. ...Imi cer scuze si de la copilul meu, Petru, ingerasul vietii mele, pe care il iubesc foarte mult", a scris Madalina Manole in sms-ul de adio, arata Adevarul.
Baftă.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se presupune ca s-a otravit/intoxicat cu pesticide. Asta este banuiala investigatorilor. Maine se va afla cu exactitate ce s-a intamplat, cu ce s-a sinucis.

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, infranta, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

| claudiea79 a răspuns:

Se crede ca este sinucidere cu pastile si uni spun ca a puat si pesticide. eu nu cred ca ea este devina. sotul ei minte. daca el era acasa cind ea a cazut in hol linga use. auzea sotul sau soacra ei. ce sint surzi? eu am cazut acum o luna pe parchet linga usa de la intrare s-a auzit o bubuitura in toata casa. iubitul meu a venit in 2 secunde sa ma ajute cu toate ca era in cealalta parte a casei. sotul madalinei ori nu era acasa si sau certat la telefon ca el a inselat-o si ea la amenintat ca se sinucide si sa razbunat pe el. ori era acasa si a lasat-o sa faca ce vrea si la ora 2 si-a trimis singur sms-ul ca putea dupa telefonul ei. de ce a chemat ambulanta abia la 5. 30? cind era moarta? doar el stie adevarul si cu soacra madalinei. se tem de consecinte. si nu vor zice adevarul. si la merlyn moroe au zis ca este sinucidere si au omorit-ooamenii lui kenedy ca stia prea multe. de ce sotul madalinei nu a sunat la salvre la 2 noaptea cind a primit sms-ul?

| DareToKnow a răspuns:

Se pare ca s-a sinucis cu o supradoza de medicamente.

| Kokolina a răspuns:

Dupa cum spune presa Madalina Manole s-a sinucis.Motivele nu se cunosc inca deoarece cantareata a declarat unei reviste, in urma cu cateva zile, ca este cea mai fericita femeie, sotie si mama.
Moartea sa a pus multe semne de intrebare la care, inca, nu s-a gasit raspuns.

Dumnezeu sa o ierte!

| Dianaღ a răspuns:

Se presupune ca s`a sinucissad. o supra-doza de pastile

| hadasan a răspuns:

Poi Madalina Manole s-a sinucis la 43. Din cate am auzit eu la radio cica ar fi lasat un mesaj sotului ei in care spunea ca nu se mai simte frumoasa.

| Necunoscută a răspuns:

Păi din câte am auzit, s-a sinucis rolling eyes

| katy2010 a răspuns:

S-a sinucis, a baut o substanta toxica in noapte de 13 spre 14. funda?:*

| Crissuu a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun insa s-a sinucis azi de dimineata.Nimeni nu stie de ce dar se zice ca ia trimis mesaj sotului sa o ierte.Sh azi era ziua ei.Azi s-a nascut azi a murit.

| Pupily92 a răspuns:

A baut insecticid.are un baietel de 2 ani, azi implinea 43 de ani.
se presupune ca si-a programat sinuciderea mai din timp, pentru ca si-a anulat concertul la care trebuia sa prezinte noul ei album(cica era foarte important).

R. I. P

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a sinucis cu niste pesticide oferite de prietena ei(zicea ca vrea sa le foloseasca la tara).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S'a sinucis, din pacate! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a sinucis cu niste pesticide in varianta pastile.saraca s-o ierte dumnezeu. funda daca vrei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depresie majora. A mai avut 2 tentative ( una cu pastile acum o luna, alta cu tiner, un dizolvant pentru vorseluri ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De geaba intrebi...chiardak se jtye...sau se va afla motivul real al mortii artistei, nu se va intampla nimic, deoarece ea acum ii canta Lui DUMNEZEU JI INGERILOR

| Biscotte a răspuns:

Poi Madalina Manole s-a sinucis. Azi era ziua ei si implinea varsta frumoasa de 43 de ani! Din cate se banueste o fi avut vre'o boala grea sau problema.
Nu stiu sigur

| nicoleta_8982 a răspuns:

Ce sa spui din cauza sotului e clar voi nu ati vazut ca el aproape radea la moarte ei