| nicko_6736 a întrebat:

cine stie de ce a murit Madalina Manole? avea vreo boala?

Răspuns Câştigător
| costyn162 a răspuns:

O sa incep prin a spune ca atunci cand o persoana intreaba ceva ce se poate afla dupa net, nu mai cautati voi pe net si dati copy-paste, pentru ca foarte bine putea si respectiva persoana sa caute.
Despre Madalina, se pare ca s-a sinucis luand un numar prea mare de medicamente. Se spune ca avea probleme cu inima iar langa trupul neisufletit al artistei s-ar fi gasit si o substanta chimica.
Oricum, ma uit de ceva timp pe OTV unde se discuta despre asta, si sunt foarte de acord cu Monica Tatoiu care spune ca oamenii au devenit "spalatori de cadavre": de Madalina Manole nu am mai auzit de cativa ani iar acum cand a murit se afla pe toate posturile de televiziune, toata lumea plange, toata lumea o lauda; un cinism si superficialism exagerat dupa parerea mea. Si ca dovada la ce am spus luati ca exemplu cazul lui Michael Jackson.

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai complicata, adanca, complexa. A fost o depresie veche si agravata in timp, provocata de mai multe lucruri. Cred, ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut/putut sa traiasca. In general artistii gandesc putin diferit/altfel fata de oamenii obisnuiti. Asa ca n-ar trebui sa evaluam decizia ei din perspectiva proprie. Are o melodie foarte frumoasa, in care spune: "...Doamne de-as fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri...". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze. Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sper, ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei! Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu ii vor ramane. Trist.
Cateva dintre trairile ei sufletesti de-a lungul vietii, niste melodii frumoase si foarte actuale: "Cine esti tu?!" http://www.youtube.com/watch?v=P6ypXBagnhk&feature=related , "Suflet gol" http://www.youtube.com/watch?v=4rR7LTSgcBg&feature=related , "Tu n-ai avut curaj" http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE&feature=related , http://www.youtube.com/watch?v=yxCQvzAbP4c&feature=related .
Si in incheiere un ramas bun - "Si vei pleca" http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY&feature=related .
Doamne de-AI fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

S-a sinucis. Citeşte aici : http://stirileprotv.ro/show-buzz/muzica/madalina-manole-a-murit.html
Păcat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pare-se ca sa sinucis. A ingerat o substanta care i-a adus moartea!
http://www.adevarul.ro/......70313.html

| Cσσкiє a răspuns:

S-a sinucis. A murit chiar de ziua ei. http://www.adevarul.ro/......70206.html

| Gizăz a răspuns:

Dar nu ai mă site-uri de ştiri, google etc. Vă apucaţi să întrebaţi aici ca papagalii toată ziua? Muieţi îs posmagii?

| Xonia a răspuns:

A luat mai multe pastele, au spus acum la Tv

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

S-a sinucis, momentan nu se stie cum, dar politia crede ca a luat niste pastile.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Avea o depresie spunea ca este hidoasa ca nu isi mai suporta trupul

| Asiryx a răspuns:

S-a sinucis probabil din cauza stresului provocat de problemele de sanatate

| traficanta a răspuns:

Cica s-a sinucis, de fapt a mai incercat odata da n`a reusit laughing

| ✿ ♫ Press Play ♫ ✿ a răspuns:

Eu am auzt ca avea problema. cu inima

| MarcAnthony a răspuns:

Din ce am inteles, se pare ca suferea de inima, si slabise exagerat de mult in ultimul timp. Dumnezeu s-o odihneasca.

| ancan a răspuns:

A luat o supradoza de medicamente sad

| TDGMeebu a răspuns:

Nu a avut nici`o boala.
Se spune ca s`ar fi sinucis inghitind mai multe pastilewinking

| Nik a răspuns:

Eu cred ca s-a otravit

| NuConteaza_3642 a răspuns:

Eu am auzit ca ba s-a sinucis, ba a luat o supradoza de medicamente!
dar eu creed ca si-a pus singura capat zilelor!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Buna. Eu am citit pe net ca a fost gasita intr-o balta de sange, cu capul spart. Pup.

| Gosh. a răspuns:

Întreaga presă deplânge moartea artistei Mădălina Manole, care s-a stins din viaţă, în acestă dimineaţă, în domiciliu său din localitatea Otopeni.

Romanian Global News: În dimineaţa zilei de 14 iulie Politia Ilfov, acolo unde artista împreună cu familia avea locuinţa, a confirmat decesul artistei Mădălina Manole. Aparent acesta a survenit prin ingerarea unei substanţe fiind vorba, într-o prima fază a anchetei de sinucidere.

Evenimentul Zilei: Mesajul de adio a fost trimis azi-noapte la ora 2. 00 şi descoperit abia în această dimineaţă de soţul Mădălinei Manole. Din surse citate de ProTv, artista ar mai fi încercat să se sinucidă şi în urmă cu câteva zile.
Trupul neînsufleţit al artistei a fost găsit de dimineaţă, de soţul ei, în holul casei din Otopeni. Artista a fost găsită de medicii de pe ambulanţă cu capul spart, susţin surse citate de Mediafax.

Realitatea.net: Mădălina Manole a avut o viaţă amoroasă tumultuoasă. Nu o dată cântăreaţa a fost acuzată că s-ar fi căsătorit cu compozitorul Şerban Georgescu, mai în vârstă cu 17 ani decât artista, din interes.

Mădălina Manole şi Şerban Georgescu s-au căsătorit în anul 1994 şi au divorţat în 2002, artista invocând, la tribunal, indifelitatea lui Şerban.
După divorţ, Mădălina Manole a declarat că "erau momente din zi în care îl adoram şi alte momente în care l-aş fi împuşcat".

Libertatea: Vestea morţii Mădălinei Manole a şocat întreaga ţară. Compozitorul Titus Andrei, care a lucrat cu "Fata cu părul de foc", nu poate să creadă că artista a decis să-şi pună capăt zilelor chiar în ziua în care împlinea 43 de ani şi că l-a lăsat fără mamă pe micuţul Petru.

"Este cea mai crudă veste pe care am primit-o în ultimul timp. Este de necrezut că această artistă a putut să renunţe la viaţă. Este inadmisibil. Eu îi spuneam maestra. Am invitat-o la începul lunii iunie la un festival, dar apoi l-a anulat. Faptul că l-a anulat spune ceva despre starea ei depresivă", a declarat Titus Andrei la Antena 3.

Gândul: Mădălina Manole iubea trandafirii. Când artista avea concerte, soţul ei îi umplea scena cu 101 trandafiri aduşi din America.

Cotidianul: "A fost o problemă de sănătate pe care soţia mea a neglijat-o, mai ales după ce a născut. Ea a mai avut căderi, însă nici una atât de gravă. Trebuia să urmeze un regim alimentar special. Se simte bine, îi prieşte odihna şi de aceea o să plecăm împreună o săptămână într-un mic concediu. Căutăm un loc liniştit", spunea soţul solistei, Mircea "Puiu" Petru.

El a mai adăugat că, imediat după concediu, interpreta şi trupa de acompaniament din care face parte şi "Puiu" aveau de gând să reprogrameze lansarea albumului "O 9 Mădălina".

| dya a răspuns:

Pai...eu am auzit astazi la stiri ca cica avea ceva la inima din cauza tratamentului pe care l-a facut pentru a putea ramane insarcinata. Cum a murit nu este foarte sigur, deoarece inca se ancheteaza cazul. Unii zic ca ar fi vrut sa se sinucida cu medicamente, si ca ia lasat sotului un mesaj de adio pe telefon altii spun ca s-a lovit la cap, iar sotul ei a chemat repede ambulata si nu au mai putut-o salva. O sa aflam mai multe de la stiri. Oricum pacat de ea ca parea o persoana fericita, si era implinita. Era si frumoasa pe langa toatelove struck si era si o artista minunata. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

| Razvy197 a răspuns:

A luat o supradoza mare si avea probleme cu inima

| Tucică a răspuns:

Buna!

Mădălina Manole a decedat în 14 iulie 2010, chiar în ziua în care ar fi împlinit 43 de ani. Cauza morţii nu se cunoaşte deocamdată dar se presupune că ar fi din cauza unei supradoze de medicamente.

| McCadu a răspuns:

Pai nu cred ca stie nimieni exact. Se speculeaza tot felul de nebunii, ba ca s-a sinucis, ba ca a fost un accident, dar cert este faptul ca ea trecea printr-o depresie de ceva timp si ca in urma cu trei saptamani a mai avut o tentativa de suicid inghitind pastile. Oricum nu conteaza faptul este consumat... Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Artista Madalina Manole, care a murit miercuri dimineata, a fost gasita de ambulanta intr-o balta de sange, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

Potrivit anchetatorilor, nu au fost gasite urme de violenta pe corpul neinsufletit al Madalinei Manole. La aceasta ora, medicul legist se afla inca la locuinta din Otopeni a artistei.

Ora decesului va fi stabilita la finalizarea anchetei.

Potrivit autoritatilor, langa trupul artistei, care a fost gasit pe holul de la parterul casei, nu au fost gasite flacoane de medicamente.

Se pare ca Madalina Manole a fost internata in spital in luna mai, din cauza unor probleme cardiace.

| publicname a răspuns:

S-a sinucis

| Deny_8224 a răspuns:

In tinerete a fost depistata cu cancer si trebuia sa se duca in USA sa vada daca mai are si cred ca de aia s-a omorat.
DUMNEZEU S-O IERTE!

| iamaprincess a răspuns:

Buna, din cate am auzit eu la tv nu avea nici o boala, dar si-a anulat prezenta intr-un festival motivand ca are o stare de sanatate precara, Madalina Manole se presupune ca sa sinucis dar nu stim sigur pana nu ii face autopsiasad
sper ca te-am ajutat!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu se stie sigur...Presa spune ca s-ar fi sinucis, ca a mai avut acum 3 saptamani o tentativa de sinucidere ...Nu te poti lua prea mult nici dupa presa! Eu vreau sa cred ca nu s-a sinucis. Vreau sa raman si in continuare cu acceasi parere buna despre ea.Bolnava a fost. A fost si internata in spital!